НАСТАВЉА СЕ ТЕРОР НАД СРБИМА: Куртијева полиција упала у просторије Црвеног крста на Газиводама

Новости онлине

20. 05. 2025. у 12:31

ПРИПАДНИЦИ тзв. Косовске полиције упали су данас у објекат Црвеног крста Косова и Метохије, који је део Међународног Црвеног крста.

НАСТАВЉА СЕ ТЕРОР НАД СРБИМА: Куртијева полиција упала у просторије Црвеног крста на Газиводама

Фото: AP Photo/Bojan Slavkovic

У току је претрес, који проводи део припадника полиције, док је други део остао испред објекта.

Претрес спроводе без радника обезбеђења Црвеног крста, коме није дозвољено да уђе.

Овај објекат налази се на језеру Газиводе у Општини Зубин Поток.

Црвени крст Косова и Метохије се бави услугама пружања обуке за ситуације елементарне непогоде, а бави се и хуманитарним радом.

Ова организација спроводи акције добровољног давања крви за потребе Клиничко-болничког центра у Северној Митровици као и за КБЦ Грачаница и Дома здравља у Пасјану.

За разлику од Црвеног крста Косова и Метохије који је под међународним Црвеним крстом, Црвени Крст Косова није члан ове међународне институције.

(косово онлине)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

КАРЛЕУША ОТКРИЛА ЦЕЦИ ИСТИНУ О СНАЈИ: Није остала равнодушна на речи о Вељку и Богдани