ПОЧЕЛА СЕДНИЦА СБ УН: Разматра се шестомесечни извештај о раду Унмика на КиМ
СЕДНИЦА савета безбедности Уједињених нација на којој ће бити разматран шестомесечни извештај генералног секретара УН Антонија Гутереша о раду УНМИК-а за период од септембра претходне до марта ове године, почела је мало после 21 сат, а на њој Србију представља министар спољних послова Марко Ђурић.
Фото: Printscreen
Уочи седнице Ђурић је за Танјуг рекао да учешће Србије на седници није само рутински и дипломатски чин, већ да Србија жели да се чује глас истине, слободе и правде за српски народ на КиМ који на свом исконском месту данас трпи неке од најтежих дана.
Додао је и да је претходних недеља било покушаја да се та седница затвори за јавност, односно да је неко због глобалних геополитичких кретања желео да се та тема не чује у јавности.
Извештај у име Гутереша представља шефица УНМИК-а и специјална представница генералног секретара Уједињених нација Каролин Зијаде.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
ПЕТКОВИЋ СА КРОИС ПРЕД СЕДНИЦУ СБ УН: Приштина угрожава опстанак и мир Срба на КиМ
07. 04. 2025. у 17:32
ПАНТИЋ ПИЉА: Куртијев режим се свакодневно обрачунава са српским народом на КиМ
07. 04. 2025. у 17:58
ПОКАЗАО ТОТАЛНУ СЛАБОСТ: Куртију крива Србија што не може да формира власт у Приштини
06. 04. 2025. у 18:52
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)