ВУЧИЋ НАЈАВИО: Донећемо политичку декларацију о Војводини у Србији
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић најавио је вечерас да ће наредних дана, око Сретења, бити организован скуп на коме ће бити донета политичка деларација о Војводини у Србији.
Фото: Д.Миловановић
Вучић је гостујући на РТС истакао да та декларација нема никакве везе са протестима.
- Ево да вам кажем, направићемо не мали скуп, не могу да кажем велики, али не мали скуп и донети посебну декларацију о Војводини у Србији, политичку декларацију, која нема везе ни са каквим протестима, ни са чим. Дакле, наша политичка декларација која је важна и то ће се догодити у неком од наредних дана, да ли ће да буде дан пре или дан после Сретења или на Сретење, видећемо већ како и где - нагласио је Вучић.
Напоменуо је да је и то ваљда слобода окупљања, слобода изражавања и слобода политичког мишљења. Вучић је претходно рекао да нема никакав проблем са тим да неко демонстрира и да никада власт није спречавала слободу окупљања било чију.
- Па ви видите, они сваки дан, где год треба да се окупи онај ко другачије мисли, они кажу контрамитинг. Какав бре контрамитин? Па чекај ви људи, сад, хоћете да ми кажете, ви ћете седам месеци да будете на улици, а ми не смемо ни да се скупимо да кажемо ништа нигде. Јер свуда где бисмо се скупили да нешто кажемо, биће контрамитинг - рекао је Вучић.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (30)