''ДОБРО ЗНАЈУ ГДЕ СУ ИМ КОРЕНИ, И ТИМЕ СЕ ПОНОСЕ'' Премијер Вучевић угостио српску децу из Црне Горе и Румуније (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Србије Милош Вучевић угостио је данас 43 српске деце из Румуније и Црне Горе.
Фото: Printscreen
- Данас сам угостио децу српске националности из Румуније и Црне Горе, која су дошла да проведу божићне празнике у земљи својих предака. Није толико битно где живе. Много је важније колико воле своју Србију и шта све чине да би сачували њену историју и традицију и ширили истину о свом народу и својој отаџбини - написао је премијер на свом Инстаграм налогу и додао:
- А ова деца јако добро знају где су им корени, и тиме се поносе. Најискреније им желим да уживају у безбрижном детињству, да уче, да се играју, да шире пријатељства и своје видике, и да никада не забораве наше ћирилично писмо, језик, историју и културу. Причали су ми колико воле Србију, и желим да нам чешће долазе. Ми Срби смо мали али поносан народ. Где год живели на кугли земаљској, наше везе су трајне и нераскидиве!.
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)