"КУРТИЈУ ТРН У ОКУ СРПСКА ЛИСТА" Елек: Одлука ЦИК нема упориште у закону, у току дана уложићемо жалбу (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Српске листе Златан Елек потврдио је да Централна изборна комисија (ЦИК) на јучерашњем састанку није одобрила право Српској листи да учествује на парламентарним изборима 9. фебруара 2024.
Фото: Принтскрин
Елекс се обратио јавности поводом незаконите одлуке ЦИК, којом режим Аљбина Куртија жели елиминацију Српске листе са предстојећих избора.
- Тема је за нас итекако озбиљна. Желим да потврдим да јуче комисија у Приштини није одобрила право Српској листи да учествује на изборима 9. фебруара. Верујемо да је то урађено по налогу Аљбина Куртија, како би стекао политичке поене. Ова одлука нема упориште у закону, представља доказ колико Курти жели да елиминише Србе са ових простора. Ово је институционално и правно насиље над српским народом и Српском листом, зато што Курти не жели да види посланике Српске листе у парламенту. Жели да у том парламенту буду послушни Срби, попут Ненада Рашића. Иако је одлука незаконита, рећи ћу вам зашто је донета. Мени се спочитава да сам у споту користио термин Косово и Метохија. Ја мислим да је он потпуно легалан. У споту сам рекао "живела Република Србија" и чврсто стојим иза својих речи, поносим се тиме што сам Србин. То довољно говори колико је Куртију трн у оку Српска листа, кога он доживљава као праву претњу да елиминише Србе са ових простора. То није кршење закона и није разлог да ова листа буде елиминисана са ових избора. Најбољи пример је странка Александра Јаблановића, који користи овај термин, као и сви, али је његова листа потврђена - казао је Елек.
Он је јасно поручио да их ништа неће поколебати и да ће се свим политичким и демократским средствима борити против ове одлуке Приштине.
- Ми смо свесни свих малверзација које Курти користи, он у Српској листи види озбиљну препреку у походу на Србе. Зато је и покренуо поступке против свих челника Српске листе, али и директора у јавном систему, истичући да се боримо против уставног поретка Косова. У току дана ћемо изборном панелу поднети жалбу, а од њих очекујем јасну одлуку којом ће одбацити ову Куртијеву бесмислену, антисрпску, недемократску одлуку - казао је председник Српске листе.
Елек се захвалио грађанима и председнику Александру Вучићу.
- Захваљујем се Вучићу, на директној и непоколебљивој подршци, америчкој амбасади и Канцеларији ЕУ, на јасној осуди јучерашње одлуке - закључио је лидер Српске листе.
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)