ВУЧИЋ НАЈАВИО: Трговинска размена са Немачком ће ове године прећи 10,5 милијарди евра

Танјуг

10. 12. 2024. у 17:07

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас у Фрајбергу да ће трговинска размена са Немачком ове године прећи 10,5 милијарди евра и указао да је та земља први трговински партнер Србије.

ВУЧИЋ НАЈАВИО: Трговинска размена са Немачком ће ове године прећи 10,5 милијарди евра

Фото: Принтскрин

- За једну малу земљу то није мала, напротив, то је велика трговинска размена. Оно што је још важније, преко 80 хиљада људи у Србији ради у немачким компанијама. И Немачка је једна од најзаслужнијих због високог економског раста и стопе раста у Србији. А ми верујемо да уз ту врсту подршке и снаге, следеће године можемо да будемо и најбрже растућа економија у целој Европи - рекао је Вучић у обраћању, након састанка са немачким канцеларом Олафом Шолцом.

Он је захвалио Немачкој на подршци за отварање Кластера 3 у преговорима са ЕУ, као и за подршку Србији на европском путу. 

Вучић је навео да Србија зна своје обавезе, за које је рекао да нису увек лаке и додао да ће наша земља посвећено радити на питањима која се тичу и владавине права, слободе изражавања, медија...

- Ми смо разговарали и по питању ситуације и односа у дијалогу између Београда и Приштине. Надам се да ћемо у будућности кроз дијалог моћи да решавамо проблеме и верујем да ћемо у потпуности успети да сачувамо стабилност и мир у целом региону - закључио је Вучић. 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (41)

ГАВРИЛОВА МАЈКА И МОЈ ПРАДЕДА...: Принцип ПРЕДАК нашег познатог певача (ФОТО)