ЗБОГ ПАДА НАДСТРЕШНИЦЕ: Ухапшени Горан Весић и Јелена Танасковић

ДОСКОРАШЊИ министар грађевинарства Горан Весић је ухапшен, потврђено је "Новостима". Осим Горана Весића, ухапшене су и Анита Димовски, в. д. помоћника министра за железнички и интермодални транспорт и Јелена Танасковић, вршилац дужности генералне директорке Акционарског друштва "Инфраструктура железнице Србије".

ЗБОГ ПАДА НАДСТРЕШНИЦЕ: Ухапшени Горан Весић и Јелена Танасковић

Фото Танјуг/Марко Ђоковић

До сада је укупно ухапшено 11 особа. Подсетимо, Горан Весић је поднео оставку на функцију министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у Влади Србије пет дана након трагедије у Новом Саду.

Весић је тада истакао да је оставку поднео као одговоран човек који жели да личним примером покаже да у данашњој Србији постоји морална одговорност због страшне трагедије која се догодила у ресору на чијем је челу.  

- Поднео сам оставку на функцију министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у Влади Републике Србије.

Оставку сам поднео као одговоран човек који жели да личним примером покаже да у данашњој Србији постоји морална одговорност због страшне трагедије која се догодила у ресору на чијем сам челу.  

Фото Танјуг/Марко Ђоковић

- Одлазим са ове функције чисте савести и поносан на резултате који остају иза мене као и тима Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре који је радио са мном. Радио сам са великим поштовањем и одговорношћу према грађанкама и грађанима као и у најбољој вери искључиво у интересу Србије - истакао је Весић. 

Јелена Танасковић, вршилац дужности генералне директорке Акционарског друштва "Инфраструктура железнице Србије", оставку на ову функцију је поднела јуче. 

Нешто пре Јелене Танасковић то је урадио и Томислав Момировић. 

Момировић је поднео оставку на месту министра унутрашње и спољне трговине у којој је написао следеће:

- Обавештавам Вас да подносим оставку на место министра унутрашње и спољне трговине. Захвалан сам председнику Републике Србије Александру Вучићу на поверењу и одликовању. За њега и за Србију, увек сам ту.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена

НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена

Расел Скози, ИТ стручњак из Велса који је нестао 2002. године, пронађен је мртав после више од 20 година у густом шибљу недалеко од Свонсија. Његови посмртни остаци идентификовани су помоћу стоматолошких картона, али...

24. 07. 2026. у 16:35 >> 17:07

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

Коментари (0)

ОСЕЋАМ СЕ УГРОЖЕНО Сузана Манчић морала да потражи помоћ полиције - Упропастила си ми живот