ВУЧИЋ ТРАЖИ ОД ВЛАДЕ И ТУЖИЛАШТВА: Одговорни морају да буду строго кажњени
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је указао да неће бити поштеђених одговорности за ову страшну несрећу.
Foto> Printskrin
Затражио је од Владе и Тужилаштва да лица одговорна за ово што се догодило буду процесуирана и строго кажњена.
- Нећу да се бавим онима који би под окриљем власти да се сакрију од одговорности. Тражим и политичку, а пре тога и, разуме се, кривичну одговорност - рекао је он.
-Ја као председник Републике, који је уз највећу подршку грађана биран на своју функцију, на ову функцију, тражим од Вишег тужилаштва у Новом Саду, Владе Републике Србије, да лица одговорна за ово што се догодило буду процесуирана и строго кажњена. Када сам поменуо Владу Србије, тражим политичку, а пре тога разуме се кривичну одговорност. Њихов је то посао. Знам само да, готово невероватно, да 60 година ту настрешницу нисмо реновирали. Када смо све реновирали и огроман новац уложили, само ту настрешницу нисмо реновирали. Зашто? Не знам. Неко ће, ваљда, да пружи одговоре. Јесмо ли сви криви у последњих 60 година?
- Одговорни су они чија је дужност била инфраструктура, железница, саобраћајна инфраструктура и безбедност наших људи - рекао је он.
- Што нисмо успели да обновимо инфраструктуру свуда, сигурно. Али посебно су криви они који су пројектовали, можда изводили, или можда нису изводили. Али једно је сигурно, одговорни су они чија је дужност била инфраструктура, железница, саобраћајна инфраструктура и сигурност наших људи. Ово значи да ћемо и у будућности морати да поправљамо наше мостове много чешће и више. Наше путеве, наше пруге, комплетну нашу инфраструктуру, како нам се никада овако нешто не би поновило. Свака земља, свака нација је као породица. Најсрећније породице на свету имају своје тешке дане, имају своје дане туге, дане бола. Данас је такав дан за нашу породицу, породицу Србију, српску породицу.
Препоручујемо
ВУЧИЋ ПОВОДОМ НЕСРЕЋЕ У НОВОМ САДУ: Задесила нас је велика трагедија
01. 11. 2024. у 20:07
ВУЧИЋ О ТРАГЕДИЈИ У НОВОМ САДУ: Према последњим информацијама 14 лица је преминуло
01. 11. 2024. у 20:05
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (94)