ЕСКОБАР: Нисам отпуштен, истекао ми је мандат и крајем месеца ћу напустити функцију
ЗАМЕНИК помоћника америчког државног секретара за Европу и Евроазију и изасланик САД за Западни Балкан Габријел Ескобар изјавио је данас да му је истакао мандат због чега ће крајем месеца напустити ту функцију и истакао да је лажна вест да је смењен.
Фото: Јутјуб/Tanjug News Agency official
- Наводни новинар је током викенда писао о мојој смени и повезаности са српском владом и ја желим да кажем да је све у тим написима лаж. Пре свега мене није отпустио Стејт департмент, друго моја супруга није примила новац ни од једне стране владе. У свакој амбасади у којој сам радио у Боливији, Португалу, Италији и Србији, она је контактирала са људима без било каквог плаћања - рекао је Ескобар на онлине конференцији за новинаре.
Како је рекао лажна је и тврдња да је извор за ту из Конгреса наводећи да Конгрес не одлучује о његовом постављању.
- Ова вест се појавила недуго након што сам комуницирао са владом у Приштини. То је та врста дезинформација која једноставно није тачна. Захвалан сам подршци коју ми је дао Стејт департмент, лидерима и новинарима са којима сам сарађивао - рекао је Ескобар.
Препоручујемо
ИРАН ДЕМАНТУЈЕ СМРТ ХАМНЕИЈА: Врховни вођа чврсто командује на терену, непријатељ прибегава менталном рату (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 21:48
ПРОЈЕКТИЛИ ПАДАЈУ НА ДУБАИ: Погледајте невероватан снимак, снажна експлозија (ВИДЕО)
Дописници агенције АФП чули су снажну експлозију у Дубаију у суботу, а један од њих видео је облак дима како се уздиже изнад града.
28. 02. 2026. у 16:42
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)