ЗАШТО ЗАПАД МРЗИ СРБЕ - ОНИ ТРЧЕ БОЧНО, А НЕ ПРАВО: Британски политичар - Србија не прима наређења од западних режима (ВИДЕО)
БРИТАНСКИ политичар и члан парламента Џорџ Галовеј изјавио је да они који мрзе Србе то чине из разлога које не могу да искажу.
Foto: Printskrin
Галовеј је однос оних који не воле Србе и Србију описао као однос неких људи према раковима.
- Неки људи мрзе крабе јер трче бочно, а не право. Лове их штаповима по плажи. Увек сам размишљао о Србији, мрзе Србију из разлога које не могу да искажу јер је тотално ирационално и нелогично да мрзе Србију из разлога из којих је они мрзе. Али они и не траже разлог, мрзе Србију јер трчи бочно а не право", рекао је Галовеј у снимку објављеном на друштвеној мрежи Икс.
Како је додао говорећи о Србима, то су своји људи који верују у себе, своју религију, поносни су на своју културу и своје друштво.
- Не примају наређења од западних режима који очајнички покушавају да Србију гурну у мржњу према Русији. Србија никад неће мрзети Русију, они увек воле Русију, јер је Русија увек стајала уз њих, чак и у њиховом најмрачнијем периоду, рекао је Галовеј.
Галовеј већ деценијама важи за једног од најоштријих критичара Израела у Великој Британији. Он је 2013. године одбио да учествује у дебати против једног израелског студента на Универзитету у Оксфорду, наводећи да "не жели да дискутује са Израелцем који подржава апартхејд".
Галовеј је дугогодишњи сарадник руске медијске мреже РТ, којој припада и РТ Балкан, а радио је и за ирански "Прес ТВ". Он је недавно похвалио америчког новинара Такера Карлсона због интервјуа који је направио са руским председником Владимиром Путином.
БОНУС ВИДЕО: НАТО ЗЛОЧИН У ГРДЕЛИЧКОЈ КЛИСУРИ: Обележено 25 година од када је бомбардован воз пун путника
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)