ВУЧИЋ: Наоружавањем тзв. КБС желе да уклоне сваки траг постојања Србије, али и српског народа на КиМ

Дејана Калинић
Дејана Калинић

13. 01. 2024. у 12:34

ПРЕДСЕДНИК Србије, Александар Вучић је након обиласка Дежурног оперативног центра Војнобезбедносне агенције, говорио о томе како се војска такозваног Косова наоружава, иако постоји супротно Међународно јавно правним нормама, те да је циљ овог чина јасан - а то је потпуно истребљење Срба са територије КиМ.

ВУЧИЋ: Наоружавањем тзв. КБС желе да уклоне сваки траг постојања Србије, али и српског народа на КиМ

Foto AP

- Рушење Међународног јавног поретка даљим наоружавањем тзв. КБС, није само најављено да ће та одлука бити донета у америчком конгресу, већ се то одиграва готово свакодневно посредством више земаља, а пре свега Турске, али и других НАТО земаља, Хрватске и многих других. Има за циљ да се супротно резолуцији 1244, али и повељи у УН не само у потпуности са територија Косова и Метохије уклони сваки траг постојања Републике Србије већ да се уклони и српски народ.

- Изјаве појединик косовских званичника говоре да је њихов једини циљ уништења српског народа. Када се хвалите да ће свака полицијска патрола да има дуге цеви шаљете кристално јасну поруку да за Србе тамо нема места - додао је председник.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (64)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља