"КУРТИ ОПСЕСИВНО НАПАДА ВУЧИЋА" Петковић: Докле ће међународна заједница немо да гледа како руши дијалог

Биљана Ристивојевић

18. 10. 2023. у 10:36

ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је данас да премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти својим изјавама и потезима свакодневно задаје фаталан ударац процесу нормализације односа са Београдом и наочиглед свих међународних актера поручује да нема намеру да формира Заједницу српских општина, која гарантује важна колективна права и безбедност српском народу на КиМ.

КУРТИ ОПСЕСИВНО НАПАДА ВУЧИЋА Петковић: Докле ће међународна заједница немо да гледа како руши дијалог

Фото: Танјуг

Како је појаснио, после Берлинског процеса, састанка са немачким канцеларом Олафом Шолцом, јасних речи председника Емануела Макрона и њиховим заједничким порукама о важности повратка дијалогу и поштовању претходних споразума, а уочи доласка "велике петорке" где сви траже формирање ЗСО, Курти говори да од тога нема ништа, због чега се, каже Петковић, поставља питање докле ће међународна заједница немо да посматра како Курти руши дијалог и обавезе преузете пре више од десет година у Бриселу?

- Подједнако као што је прошле године након Самита Берлинског процеса једнострано и противправно сменио командира за регион север Ненада Ђурића, без икаквих основа, супротно духу и слову дијалога и тиме погазио све постигнуте споразуме, што је био увод у незапамћено насиље од стране Приштине на северу покрајине - рекао је Петковић, наводи се у саопштењу Канцеларије.

Он је нагласио да Курти процес нормализације, као следбеник Адема Демаћија и великоалбанске идеје, систематски поткопава више од две и по године.

- А Александра Вучића опсесивно напада, јер је човек који се држи слова дијалога и потписаних споразума, залаже се за мир и нормализацију односа и снажно брани права Срба на Косову и Метохији, не дозвољавајући Приштини да погази све постигнуте споразуме - истакао је Петковић.

БОНУС ВИДЕО: СПОМЕНИК НАШЕМ МИРУ И ПОМИРЕЊУ: У Београду отворен музеј посвећен Дражи Михаиловићу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

ИМА ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМ: Рале мора на хитну операцију срца