ВУЧИЋ О МАЛТРЕТИРАЊУ СРБА У ЦРНОЈ ГОРИ: То су нам радили и код Павелића
ПРЕДСЕДНИ Србије Александар Вучић говорио је данас у Нишу на свечаној манифестацији посвећеној обележавању Дана српског јединства, слободе и националне заставе.
Фото: Ј. Ћосин
Он је изјавио да у Црној Гори Срби не могу да буду у власти јер нису довољно уверљиви у заклињању да ће се борити против омраженог Београда и још омраженије Москве.
- Нису довољно уверљиви у томе да и даље не воле Косово и Метохију, да и даље не сматрају Косово и Метохију делом Републике Србије... Па, пошто нису довољно уверљиви , онда нема ни потребе да буду у Влади макар их било и више од 30 процената јер шта ће Срби у Влади? Нису они који нешто знају. Они могу да буду само реметилачки фактор. Тако вам је свуда. Кажу да воле Србе, али оне који не воле Београд и Србију. То су нам радили и код Павелића и пре Павелића. Имали смо и доктора Бесаровића, потпредседника усташке Владе који је у Павелићу Бога видео. То је био тобожњи представник српског народа. Данас би да нам измишљају такве представнике свуда по региону. Само је важно да тај Србин не буде Србин, да се јасно одриче свог Београда и српства и да говори да је у ствари прави Србин онај који мрзи Београд, мрзи Србију и српску уједињујућу политику. Можемо да живимо у много земаља, али имамо једну једину националну заставу - црвено-плаво-белу тробојку, имамо своје српско име и презиме, имамо свој род којег се не стидимо - казао је Вучић.
Фото: М. Шкорић
Он је позвао све грађане који нису Срби да буду поносни припадници свог народа, али да нашем народу не одузимају право да се зову Србима, поносним на своју прошлост, садашњост и будућност.
- Ништа више од тога не тражимо - рекао је Вучић.
Препоручујемо
ПРЕДСЕДНИК ОБИШАО ТЕМСКУ И БАБУШНИЦУ: Вучић разговарао са народом, најавио значајну помоћ мештанима (ФОТО/ВИДЕО)
01. 08. 2026. у 09:20 >> 11:43
"НЕПИСМЕНИ СТЕ И НЕ СМАРАЈТЕ НАС ВИШЕ": Букти рат међу блокадерима (ФОТО)
01. 08. 2026. у 09:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (6)