БЕОГРАД КОГА ВИШЕ НЕМА: Тајне престонице код Скупштине
У српској престоници су се вековима преплитале бројне цивилизације које су оставиле своја културна наслеђа на основу којих је направљена реконструкција њиховог тадашњег стила живота. Археологија као наука свакодневно ради на новим истраживањима у околини града Београда, али и на осталим подручјима Србије када су у питању трагови других цивилизација.
Фото: Документација музеја града Београда
На мапи града Београда урађено је неколико археолошких ископавања, а тим стручних археолога је током марта ове године започео ископавања у Влајковићевој улици поред Скупштине града.
Милорад Игњатовић, археолог Музеја града Београда у интервјуа за наш портал говорио је о неоткривеним тајнама на овом налазишту. Оживео је приче о римском начину сахрањивања и шуми која је нестала због кремирања. Који су све предмети стављани уз покојнике и шта је још пронађено осим римског водовода и гробница из другог, трећег и четвртог века погледајте у видео снимку испод текста.
Фото: Новости
Препоручујемо
ЊУЈОРК, ЦЕНТАР СВЕТА ЗАТРПАН СНЕГОМ Улице нису очишћене! Блокадери у неверици (ВИДЕО)
25. 01. 2026. у 21:21
МАЦУТ ВАТЕРПОЛИСТИМА: Играјте срцем, као што сте увек играли, ми верујемо у вас
25. 01. 2026. у 20:33
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)