КУРТИ О САНКЦИЈАМА САД: Забринут сам, али не и уплашен
ПРЕМИЈЕР тзв. Косова Аљбин Курти рекао је да је забринут, али не и уплашен, поводом санкција САД Косову након недавних дешавања на северу.
Фото: Профимедиа
Курти је у Братислави рекао да је порука САД јака и да покушавају да нађу излаз.
- Питали сте да ли сам уплашен или забринут? Забринут сам али нисам уплашен. Јер ипак је мој посао да се не плашим већ да бринем. САД су послале снажну поруку, трудимо се да нађемо излаз. Прво морамо да изађемо из кризе на северу, што значи "владавина права" - рекао је Курти.
Амерички амбасадор у Приштини Џефри Ховенијер рекао је да је отказивање учешћа Косова у вежби "Дефендер Европа 2023" прва последица за Владу Косова, која је одбацила позиве Вашингтона да деескалира ситуацију на северу.
Амерички државни секретар Ентони Блинкен упозорио је 26. маја да ће акције Владе Косова у северним општинама имати последице по билатералне односе.
(Репортери)
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
"ПУТИНЕ, ИЗАЂИ!" Позвао руског председника на двобој - бизаран видео кружи интернетом
НЕОБИЧАН снимак кружи мрежама, а на њему се види младић који стоји на Црвеном тргу и изазива председника Русије Владимира Путина на двобој. Међутим, снимак није стваран, већ је направљен уз помоћ вештачке интелигенције, али са јасним циљем.
18. 03. 2026. у 18:34
Коментари (70)