"СЛАГАЛИ СУ И НИСУ ПУСТИЛИ ДРУГУ ДВОЈИЦУ": Петковић тражи хитно ослобађање ухапшених Душана Обреновића и Радоша Петровића

Дејана Калинић
Дејана Калинић

30. 05. 2023. у 11:50

ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је данас да од међународне заједнице захтева да хитно пусти на слободу Душана Обреновића и Радоша Петровића, који су јуче ухапшени у Звечану.

СЛАГАЛИ СУ И НИСУ ПУСТИЛИ ДРУГУ ДВОЈИЦУ: Петковић тражи хитно ослобађање ухапшених Душана Обреновића и Радоша Петровића

Фото: Новости

Он је за Танјуг рекао да је реч о лицима која су мирно протестовала и нису чинила никакво насиље.

- Желим да обавестим јавност да је Душан Обреновић, оно што смо чули од његовог адвоката, брутално претучен током хапшења, али и током вечери и ноћи, с обзиром на то да се Душан и Радош налазе сада у јужном делу Косовске Митровице. Буквално су косовски полицајци Албанци претукли Бога у малом Душану и кад то кажем, мислим чак и буквално, јер су му се додатно светили због тога што је 2016. године прешао у православље, па је своје име Сулејман заменио именом Душан, што му је крштено име - изјавио је Петковић.

Како је навео, КФОР је рекао да ће да пусти на слободу четири Србина, међутим, пуштена су само двојица.

- Слагали су и нису пустили другу двојицу. Захтевамо да хитно пусте и Душана и Радоша, поготову што је Душан сада у јако лошем стању. Захтевамо и хитну хируршку интервенцију зато што има посекотине по целом телу, вероватно има и унутрашње крварење и хематоме по глави и не може да стоји - истакао је Петковић.

Директор Канцеларије за Косово и Метохију је рекао да је ово апсолутно недопустиво и навео да је Душану Обреновићу живот угрожен, јер је толико претучен да му је измењен и физички опис.

БОНУС ВИДЕО: Уништавање мурала Новаку Ђоковићу у Ораховцу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.

29. 12. 2025. у 17:38

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (25)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима