НА КОСОВО И МЕТОХИЈУ СТИЖЕ 24.000 НАТО ВОЈНИКА: Командују Американци, из Приштине открили шта је циљ
НА тргу "Скндербег" у центру Приштине данас ће бити одржана церемонија отварања међународне војне вежбе "Дифендер Јуроп 23", у којој ће поред војника САД и земаља чланица НАТО, учествовати и припадници тзв. КБС.
Фото: Новости
Догађају ће присуствовати Вјоса Османи, Аљбин Курти, министар одбране Арменд Мехај, као и командант тзв. КБС Башким Јашари.
Вежба ће бити одржана од 21. маја до 2. јуна и укључиће више од 7.000 америчких војника и 17.000 мултинационалних војника из више од 20 савезничких и партнерских земаља НАТО.
Поред америчког, контингент тзв. КБС од 1.300 војника биће међу четири највећа.
Министар одбране Арменд Мехај навео је да је циљ тзв. Косова чланство у НАТО.
- Наша намера је јасна, војска (тзв.) Републике Косово је спремна да се придружи великој НАТО породици. То је наша визија од почетка, рад и посвећеност сваки дан - навео је Мехај.
Вежбу ће водити Европска команда САД, где ће бити демонстриране интерактивне способности САД са савезничким и партнерским војскама НАТО.
(Косово Онлине)
БОНУС ВИДЕО: АЛБАНАЦ ПОКУШАО ДА ИСПРОВОЦИРА СИМИЋА - Уживајте у погледу на српске заставе
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (40)