ВУЧИЋ: Немојте да сањате да ћете уништити и протерати Србе са КиМ

Новости Онлајн

28. 04. 2023. у 12:53

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да је његова порука и пре и након 2. маја, када је у Бриселу заказан наставак преговора са Приштином, да не сањају да ће успети у намерама да протерају Србе.

ВУЧИЋ: Немојте да сањате да ћете уништити и протерати Србе са КиМ

Фото: Принтскрин/Јутјуб/Танјуг

- Поручујемо им пре 2. маја, а то ће се наставити и након тога: немојте ни да сањате да ћете успети у својим намерама да протерате или уништите Србе у било којем делу Косова и Метохије ни било где другде. У том случају знаћемо шта нам је посао - рекао је Вучић у Сокобањи.

Он је додао да смо променили смер кретања земље, јер смо показали да сами, својим радом, можемо да извучемо земљу из кризе.

Вучић је напоменуо да су последњих дана кренули притисци да Србија не буде неутрална, јер је једна од ретких земаља која има своју политику – независну и слободарску.

- Као врховни командант вам гарантујем, Србија неће ни у НАТО ни у било који војни блок - рекао је Вучић.

Он је казао да не може да пређе преко избора овог народа, да гледа у будућност и зато позива на то да и са онима који су нас напали 1999. имамо најближе и најбоље могуће односе, али да неке линије морају да постоје.

- А то је линија љубави према Србији, линија слободе коју никада и никоме не смемо да препустимо, зато ће Србија саму себе да чува, да брани своје небо, да брани своју земљу и да брани своје људе - поручио је Вучић.

БОНУС ВИДЕО: ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ У СОКОБАЊИ - Интонирање химне "Боже правде"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (162)

АМЕРИКА ЈЕ ЗАТЕЧЕНА, ОДМАХ РЕАГОВАО И ДОНАЛД ТРАМП! Најбогатији спортиста на свету изазвао хаос!