О "ОТВОРЕНОМ БАЛКАНУ" НА ЈЕЗЕРУ ГАРДА: Састанак Вучића, Раме и Ковачевског недалеко од Вероне

Новости онлајн

02. 04. 2023. у 10:02

НА ЈЕЗЕРУ Гарда недалеко од Вероне, председник Србије Александар Вучић, у оквиру иницијативе Отворени Балкан, састаће се данас са премијерима Албаније и Северне Македоније, Едијем Рамом и Димитром Ковачевским.

О ОТВОРЕНОМ БАЛКАНУ НА ЈЕЗЕРУ ГАРДА: Састанак Вучића, Раме и Ковачевског недалеко од Вероне

Фото: ЕПА

После састанка, тројица лидера одржаће заједничку конференцију за новинаре, а очекује се ће се главна тема састанка бити досадашњи постигнути резултати у оквиру иницијативе, али и наредни планови који би требало да олакшају живот грађанима и привредницима региона.

Претходни самит Отвореног Балкана био је крајем прошле године у Београду и одржан је у сенци рата у Украјини и енергетске кризе, која је била највећи изазов за све три државе. 

Ово је први пут да се сусрет лидера иницијативе Отворени Балкан, одржава ван граница Западног Балкана. 

Разлог је што су лидери три земље допутовали у Верону, како би на сајму "ВинИталy 2023", пружили подршку сајму "Винска визија Отвореног Балкана", догађају који је у оквиру иницијативе био реализован прошле године у Београду, а биће одржан и у новембру ове године. 

Председник Вучић посету Италији наставиће и у понедељак, када је планиран обилазак нашег штанда на сајму "ВинИталy 2023", на којем се се представљају домаћи произвођачи. 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (201)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?