"ПРАТИМО ПРИМЕР АМЕРИКЕ": Покрет социјалиста позива да се ускрати подршка МКС и донесе закон о страним агентима

Новости онлине

18. 03. 2023. у 12:39

ПОКРЕТ социјалиста позвао је данас политичку и стручну јавност наше земље да пружи подршку иницијативи да Србија треба да прати пример САД-а и ускрати подршку Међународном кривичном суду и Римском статуту.

ПРАТИМО ПРИМЕР АМЕРИКЕ: Покрет социјалиста позива да се ускрати подршка МКС и донесе закон о страним агентима

Фото ЕПА

- Србија дели вашингтонску визију и разлоге за одбијање јурисдикције овог од многих држава непризнатог тела у чију објективност се сумња пре свега због двојних стандарда, сукоба интереса и некомпетентности судија - наводе из ПС.

Они истичу да исто као што Вашингтон не жели да национални интереси САД-а буду угрожени признавањем овог над државног механизма тако и Београд треба да води рачуна о својим интересима и прати пример Беле куће.

- Али, осим ове позитивне праксе Америке из међународног права, Покрет социјалиста сматра да треба да пратимо и друге добре примере америчког законодавства као што је закон о регистровању страних агената - пише у саопштењу Покрета социјалиста.

- Ова демократска тековина доприноси бољем разумевању разлога оснивања, деловања и циљева друштвено-политичких организација и појединаца који за свој рад примају новац из иностранства - закључују из Покрета социјалиста, чији је оснивач Александар Вулин.

БОНУС ВИДЕО: ОТИМАЈУ НАМ ДЕДОВИНУ, А ВРЕБАЈУ И СНАЈПЕРИМА - Срби код Лепосавића одлучни у намери да одбране своје

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.

29. 12. 2025. у 17:38

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (6)

ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Ово је његова прва реакција (ВИДЕО)