ОГЛАСИО СЕ БОРЕЉ: У Охриду 18. марта Лајчак прво одвојено са лидерима, па заједнички састанак
ВИСОКИ представник Европске уније Жозеп Борељ сазвао је за суботу, 18. марта, састанак на високом нивоу у оквиру дијалога Београда и Приштине у Охриду, саопштила је канцеларија за медије Европске службе за спољне послове.
Фото: AP Photo/Visar Kryeziu/Д. Миловановић/Јутјуб/Around The World 4K
Своје учешће, како се наводи, потврдили су председник Србије Александар Вучић и премијер такозваног Косова Аљбин Курти.
Специјални представник ЕУ Мирослав Лајчак одржаће одвојене састанке са лидерима, након чега ће уследити заједнички трилатерални састанак.
Састанак ће бити усредсређен на финализацију Анекса за имплементацију Споразума ЕУ о путу нормализације односа између такозваног Косова и Србије.
(Косово онлајн)
Препоручујемо
ЛИДЕР ДСК: Курти прихватањем предлога испунио жељу Србије, споразум без признања
27. 02. 2023. у 23:25
НЕМА ДОГОВОРА - ПРВО ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА: И Приштина признаје - нема ликовања (ФОТО)
27. 02. 2023. у 21:20
ВУЧИЋ: Извештај о преговорима разматраће Европски савет 23. и 24. марта
27. 02. 2023. у 21:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (58)