ТАЈАНИ СЕ ОГЛАСИО: Након телефонског разговора са Вучићем и Куртијем
ИТАЛИЈАНСКИ министар спољних послова Антонио Тајани навео је да напетости на северу КиМ ризикују да угрозе стабилност у региону.
Фото: АП
- Телефонирао сам председнику Србије Вучићу и (тзв.) косовском премијеру Куртију са молбом да се избегавају једностране акције. Италија жели да буде протагониста мира на Балкану. Негујемо дијалог између Београда и Приштине - написао је Тајани на Твитеру.
Председник Србије Александар Вучић разговарао је раније данас телефоном са потпредседником Савета министара и министром спољних послова Италије Антонијом Тајанијем којем је пренео да је за деескалацију ситуације на КиМ и повратак Срба у приштинске институције неопходно да се поштује Бриселски споразум, односно да буде формирана Заједница српских општина.
Препоручујемо
СРПСКА ЛИСТА ЈАСНО СТАВИЛА ДО ЗНАЊА: "Нема предаје, јер одавде нема назад"
09. 12. 2022. у 13:45
ОВО ЈЕ ПОСЛЕДЊИ ПОЗИВ: Петковић о ситуацији на КиМ и "сахрани" Бриселског споразума
09. 12. 2022. у 09:26
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (1)