ШЕШЕЉ О ПОДЛОМ МАНЕВРУ ПРИШТИНЕ: Курти је свестан опасности (ВИДЕО)

Novosti online

12. 11. 2022. у 20:46

НЕМАЧКА и Велика Британија све раде да напакосте српском народу и да ојачају сепаратистички режим у Приштини, казао је председник СРС Војислав Шешељ.

ШЕШЕЉ О ПОДЛОМ МАНЕВРУ ПРИШТИНЕ: Курти је свестан опасности (ВИДЕО)

Фото: В. Данилов

Шешељ каже да не види да ће доћи до промене британске и немачке политике, али додаје да је нешто блажи курс Сједињених америчких држава. Ипак, лидер радикала каже да нема поверења у Американце јер је тзв. Косово њихов пројекат.

- Курти сада, свестан опасности од повлачења Срба из свих "институција" привремених власти на Косову и Метохији, покушава да попуни њихова места. Он се у случају српских посланика држи нормативних одредби да када један посланик умре или поднесе оставку, на његово место се бира други са листе. Пошто је 10 српских посланика поднело оставку, он би сада 10 са листе на њихово место. Не бисмо ми смели те наше Србе унапред да сумњичимо. То што су се они нашли на Српкој листи говори да је у њих уложено поверење и не бих унапред некога прозивао - рекао је Шешељ.

Кључна тачка Бриселског споразума била је Заједница српског општина, а то Курти упорно одбија да испуни, подсећа председник СРС.

- Поносан сам на то што су Срби показали највиши степен јединства, одлучности и упорности - казао је Шешељ за "Ново викенд јутро" на ТВ Пинк и додао да Србија мора да обезбеди плате свима који су напустили "привремене институције".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена