ШПИЈУНКА: Историја и глава - шта је Арно Гујон радио у Зајечару
ДИРЕКТОР Управе за сарадњу с дијаспором и Србима у региону Арно Гујон пре неколико дана по други пут се обрео међу Зајечарцима.
Фото: Твитер
У срдачном разговору са првим човеком града Бошком Ничићем, Гујон се занимао и за бурну вишевековну историју овог краја. Ничић, и сам љубитељ "учитељице живота", подробно је госту говорио о важним историјским дешавањима.
Ничић је Гујону поклонио реплику порфирне главе императора Галерија са Феликс Ромулијане, јединствене европске и светске атракције, чији се оригинал чува у зајечарском Народном музеју. А и гост је показао да зна где је дошао и домаћине импресионирао добром информисаношћу и знањем.
Препоручујемо
ШПИЈУНКА: Погледајте кога је бодрио социјалиста Ђорђе Милићевић (ФОТО)
17. 09. 2022. у 08:20
ШПИЈУНКА: Дачића питали чиме се сада бави, а он се нашалио овим речима
16. 09. 2022. у 08:45
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)