ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА ПИЧОМ: "Србија ће као и увек бити конструктивна у настојањима да се нађе компромисно решење"

Новости онлине

16. 08. 2022. у 15:32

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић разговарао је телефоном са специјалним изаслаником Уједињеног Краљевства за Западни Балкан Сер Стјуартом Пичом.

ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА ПИЧОМ: Србија ће као и увек бити конструктивна у настојањима да се нађе компромисно решење

Фото: Принтскрин ТВ Пинк

Уочи нове рунде дијалога Београда и Приштине, председник Вучић је у телефонском разговору рекао да су мир и стабилност од највеће важности и да ће Србија дати све од себе да их сачува, али да то не зависи само од једне стране.

- Србија ће као и увек бити конструктивна у настојањима да се нађе компромисно решење - нагласио је председник Вучић.

Председник Вучић и специјални изасланик Сер Пич су се сагласили да Србија и Уједињено Краљевство имају могућности да сарађују на очувању мира и стабилности на Западном Балкану, без обзира на различите ставове о једнострано проглашеној независности тзв. Косова.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: МиГ-29 - Чувар српског неба

БОНУС ВИДЕО: НАША СВЕТИЊА - МАНАСТИР ВИСОКИ ДЕЧАНИ - Од Светог Саве до граната и заштите КФОР-а

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (260)

СВИ СТЕ ФОЛИРАНТИ! Дара Бубамара напустила Звезде Гранда - реаговала Цеца Није фер, ни колегијално