БРНАБИЋЕВА ПОСЛЕ САСТАНКА СА ЧАВУШОГЛУОМ: Односи Србије и Турске на највишем нивоу
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Србије Ана Брнабић оценила је данас у разговору са министром спољних послова Турске Мевлутом Чавушоглуом да билатералне односе наше две земље одликује интензиван политички дијалог и изражена економска сарадња, нарочито кроз инвестиције турских компанија и учешће у различитим инфраструктурним пројектима у Србији.
Фото: Танјуг
Председница владе истакла је да је актуелни ниво билатералних односа Србије и Турске на највишем нивоу и да је важно да економска сарадња две земље расте.
Брнабићева је захвалила за велику подршку коју турска влада и председник пружају инвеститорима који желе да улажу у Србији, нарочито за оне који учествују у напретку мање развијених делова Србије.
Министар спољних послова Турске Мевлут Чавушоглу оценио је да је за односе наших земаља заслужан и изузетан политички дијалог званичника Србије и Турске и најавио да ће председник Турске Реџеп Тајип Ердоган ускоро посетити Србију и регион.
Турски шеф дипломатије потврдио је да су турске компаније задовољне пословањем у Србији и да тренутно запошљавају око 10.000 српских радника.
Турске фирме, како је рекао, раде и важне пројекте на путној инфраструктури, пре свега када је у питању ауто-пут Београд-Сарајево-Београд.
Наводећи да је Србија кључна земља за стабилност региона, министар Чавушоглу је истакао да је Турска спремна да пружи сву могућу помоћ сарадњи у региону, а изградња путне инфраструктуре, како је објаснио, представља основ за њен даљи развој.
Како је истакнуто, две земље већ имају потписане споразуме о сарадњи у многим областима, а предстоји и потписивање споразума који ће омогућити грађанима Србије и Турске да посећују обе земље само уз личне карте, а који ће бити подстрек развоју, како економских односа, тако и туризма.
Брнабићева је истакла да је за Србију од изузетног значаја сарадња са Турском у области енергетике и у погледу пројекта изградње и експлоатације „Турског тока“, која омогућава снабдевање Србије и региона гасом.
Она је навела да Србија придаје велики значај и раду Турске агенције за сарадњу и координацију (ТИКА) и активностима у погледу обнове културно-историјских споменика у Србији, а која даје снажан импулс јачању веза двеју земаља, саопштено је из владе.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)