ВУЧИЋ СА ШАЛЕНБЕРГОМ: "Ценимо ангажовање Аустрије на проширењу ЕУ и подршку коју пружа Србији на путу ка пуноправном чланству"

Биљана Ристивојевић

13. 06. 2022. у 13:35

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић састао се данас са савезним министром за европске и међународне послове Републике Аустрије Александером Шаленбергом.

ВУЧИЋ СА ШАЛЕНБЕРГОМ: Ценимо ангажовање Аустрије на проширењу ЕУ и подршку коју пружа Србији на путу ка пуноправном чланству

Фото: Принтскрин buducnostsrbijeav

- Упознао сам министра Шаленберга са актуелном ситуацијом у региону, а разговарали смо и о најважнијим аспектима билатералне сарадње, европским интеграцијама Србије, као и о изазовима са којима се суочавају земље Западног Балкана на европском путу - објавио је Вучић на свом Инстаграм профилу уз фотографије са састанка.

- Сагласили смо се да још више треба заједнички да радимо на јачању мултилатерализма и решавању глобалних изазова данашњице, уз међусобно разумевање и уважавање. Нагласио сам да Србија цени ангажовање Аустрије на проширењу Европске уније и подршку коју пружа нашој земљи на путу ка пуноправном чланству - саопштио је председник Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран запретио нападом на нуклеарни комплекс, ИРЦГ покренуо жесток напад

РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран запретио нападом на нуклеарни комплекс, ИРЦГ покренуо жесток напад

ШЕСТИ дан рата на Блиском истоку. Блиски исток је у пламену нових ваздушних напада. Размена ватре између савезништва САД–Израел и Ирана достиже критичну тачку, док су под ударом градови, војне базе и дипломатска упоришта.

05. 03. 2026. у 06:53 >> 07:48

РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА Орбан: Украјина дигла у ваздух Северни ток, то се не сме поновити са Дружбом

"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.

04. 03. 2026. у 13:43

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

Meridian Holdings Inc.ново име компаније Golden Matrix