"КРИЗА" СА ШЕЋЕРОМ БИЛА ВЕШТАЧКИ ИЗАЗВАНА Вучић: Имамо најнижу цену уља и брашна долазе из региона да купују код нас
ПРЕДСЕДНИК Вучић је потврдио да је "криза" са количинама шећера била вештачки изазвана, шпекулативним радњама.
Фото: Новости
- Не постоји ниједна ствар због које бисмо лагали народ. Дошли смо овде да видите како то функционише. Ми имамо више него довољно шећера. Али када се год тако нешто догоди, будите уверени да су у питању неке шпекулативне радње. Ми имамо најнижу цену уља и брашна, и долазе из региона да купују код нас баш због тога - рекао је председник.
Вучић наглашава да баш зато морамо да водимо рачуна и о комшијама у региону. Он каже и да је јуче лично ишао да се увери да ли има шећера на рафовима.
- Било је у "Универу", у "Максију". Није било у "Роди", и рекли су ми да није било у "Меркатору". То се попуњава данас, и кад прође два три дана све ће бити у реду. Не постоје ствари због којих би ми обмањивали јавност, и то не може да се сакрије. Ако кажемо да имамо, знате да ћемо лакше да решимо. То је психолошко дејство, и људи на такав начин реагују - казао је председник.
Он истиче да имамо чак 11.000.000 килограма шећера, и исту количину уља. И то само у државним резервама, не рачунајући произвођаче.
Препоручујемо
ПОСЕТА ПЛАНИРАНА ЗА 12 САТИ: Председник Вучић сутра обилази складишта робних резерви
28. 05. 2022. у 17:36
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.
17. 12. 2025. у 15:34
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (4)