ВИКТОР ОРБАН СТИЖЕ У СРБИЈУ: Вучић позвао у посету великог српског пријатеља
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се вечерас грађанима, и говорио о почетку саобраћања нових брзих возова у нашој земљи.
Виктор Орбан, Фото АП
Прва вожња ће бити у марту.
Вучић је рекао да ће на прву вожњу позвати и премијера Мађарске Виктора Орбана, руководство Републике Српске, као и руководство земаља Отвореног Балкана.
- Свима су врата отворена у иницијативи Отвореног Балкана, али никога нећемо да молимо јер ће људи сами увидети предности. То је једна мировна идеја бољег и лакшег живота људи - навео је Вучић.
- Људи ће бити одушевљени за месец и по дана. Ви не чујете воз, пролазите кроз центар Београда и не чујете воз. Ово је један од најбољих возова на свету, бољи него јапански. Имаћемо апарате за слаткише и кафу. Биће и послужења, ја рецимо волим сендвиче, пошто сам сендвичар - рекао је Вучић.
- Радимо већ пругу према Суботици, па радимо Ђунис-Сталаћ, Ниш-Димитровград. Као што смо све спојили ауто-путевима, тако ћемо да урадимо и са возовима. И то можемо да урадимо када смо сложни и боримо се за своју земљу.
Препоручујемо
ЖЕНЕ ГА ЈУРИЛЕ: Најближа сарадница открила какав је Шешељ био у студентским данима
14. 07. 2026. у 23:00
ЂИЛАСОВ ИДЕОЛОГ УДАРИО НА ОПОЗИОНАРЕ: "Идите мало у затвор, тако ћете прећи цензус"
14. 07. 2026. у 20:38
ОПОЗИЦИОНА ПРОФЕСОРКА ШОКИРА: Студенти у блокади су "радикално пацифистички покрет"
14. 07. 2026. у 20:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (5)