ОЧЕРУПАЛИ НИКШИЋ, А СМЕТА ИМ ПОМОЋ КОЈУ ШАЉЕ СРБИЈА: Бивши режим у Црној Гори оштро се устремио на донацију која стиже из Београда

В. К.

29. 12. 2021. у 09:37

ПОМОЋ од два милиона евра Београда и Србије економски опустошеном Никшићу, родном граду председника Црне Горе Мила Ђукановића, дочекана је међу грађанима као мелем на рану, али не и у партијама бившег режима које су кумовале економском краху овог града.

ОЧЕРУПАЛИ НИКШИЋ, А СМЕТА ИМ ПОМОЋ КОЈУ ШАЉЕ СРБИЈА: Бивши режим у Црној Гори оштро се устремио на донацију која стиже из Београда

Фото Танјуг

Претходно је градоначелник Марко Ковачевић саопштио да су председник Србије Александар Вучић и градоначелник Београда Зоран Радојичић испунили обећање дато Андрији Мандићу, лидеру Нове српске демократије, и њему, а новац ће бити утрошен у путну инфраструктуру, као и у области културе и спорта.

- Донацију критикују они који су годинама пустошили и узимали од града - рекао је Ковачевић.

А поклон је управо изазвао шовинистичке и екстремистичке изливе властодржаца у минуле три деценије.

- Уплата Србије од два милиона евра Општини Никшић је само још један показатељ ко стоји иза нове власти у Црној Гори, а што сада сасвим транспарентно показује и званични Београд. Никшић је сада и на папиру претворен у српску провинцију! - наводи се у реаговању клуба одборника "За европски Никшић" који предводи Демократска партија социјалиста.

Слична реакција стиже из Социјалдемократске партије. Њихова функционерка Драгиња Вуксановић Станковић донацију је назвала актом колонијализма и покушајем асимилације:

- То је доказ да је власт у Никшићу испостава друге државе. Ово није помоћ из најбоље намере, већ исказ намере да Вучић господари Никшићем и да Србија сматра Никшић својом освојеном општином након изборне битке за Никшић.

О донацији је за црногорске медије говорио је и спољнополитички коментатор Бошко Јакшић, који је поручио да она представља политички димензију, иако се представља другачије:

- Она представља израз захвалности просрпским бирачима у том делу Црне Горе и одређене политичке наклоности која ће продубити поделе. Донација је политичко дародавство и инвестиција. Сигуран сам да не би донирао два или три милиона Цетињу, али је могуће да ће слична донација уследити Херцег Новом.

Иначе, на најаву в. д. директора никшићке Јавне установе "Захумље" Миодрага Чизмовића на седници локалног парламента да ће у наредној години угостити великог песника и академика Матију Бећковића непримерено је реаговала независна одборница (припадала Патриотско-комитском савезу) Татјана Кнежевић Перишић, истичући да Бећковић није добродошао у Никшић, јер "припада групи националистичке хоботнице".

НИЈЕ ВИТО НЕГО ЖИВКО

У ОВУ непримерену хајку уплела се и кћерка песника Вита Николића, Даница Николић, иначе саветница за медије у ДПС, која је "побркала лончиће". Она је упутила захтев градоначелнику Ковачевићу да ни један једини цент од та два милиона не буде уложен ни у шеталиште које носи име њеног оца, нити у било који други пројекат у коме би било поменуто његово име. Ипак, нико није ни мислио да улаже у Витову улицу, већ је планирана реконструкција улице чувеног редитеља Живка Николића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (1)

ИЗГОВОРИО ЈЕ НОВАК И ЦЕЛА РОД ЛЕЈВЕР АРЕНА ЈЕ ЗВИЖДАЛА! Каква сцена на Аустралијан опену (ВИДЕО)