НОВА ПРОВОКАЦИЈА ПРИШТИНЕ: Вељку Одаловићу забрањен улаз на Косово и Метохију
ПРЕДСЕДНИКУ Комисије Владе Србије за нестала лица Вељку Одаловићу данас је на административном прелазу Мердаре косовска полиција забранила улаз на простор Косова и Метохије.
Фото: Танјуг
Одаловић је данас требало да присуствује важном састанку Удружења породица несталих и киднапованих, а своју посету уредно је најавио пре два дана.
- Ово је још само један од крајње неразумних потеза приштинских институција када су у питању нестала лица. Очигледно је да их то питање не интересује. Питање несталих су политизовали да сада немамо никакве контакте ни информације. Заборављају да је ова Радна група механизам који је до сада решио преко 1 800 случајева несталих лица. Увек смо тежили ка томе да радимо заједно са Приштином на локацијама, да присуствујемо свим састанцима, да у разговору са породицама будемо неко ко ће стати пред њих и рећи им шта смо урадили и шта ћемо даље радити. Овако имамо тотални застој. Приштина стално прича о несталима, а не предузимају ништа. Спремни смо да све информације које имамо поделимо на један крајње одговоран начин. Питање несталих у дијалогу је хумана и цивилизацијска обеваза.
Нажалост, и то је блокирано, а породице несталих косовских Албанаца исто као и породице несталих Срба заслужују одговоре. Међународни посредници који су одговорни за дијалог и за процес механизма кроз Радне групе, ћуте и не врше притиске на приштинску страну да се одговорно односи према свијим обавезама, за разлику од њих Београд је своје обавезе извршио. Сврха мог планираног одласка на састанак је била да умиримо породице. Верујем да ће се наћи неко ко ће уразумити приштинску страну и натерати да раде оно што је у интересу породица, а не политике. Ми смо ти који су одговорни, од нас породице траже информације, а ми не можемо да радимо свој посао, између осталог управо због тога што ја не могу да пређем административну линију, не могу да присуствујем састанку и да их обавестим на чему радимо - навео је Вељко Одаловић.
Одаловић апелује на породице да заједно са породицама несталих Албанаца са КиМ изврше притисак на приштинске институције како би се питање несталих вратило у функцију.
(РТВ Грачаница)
БОНУС ВИДЕО: Погледајте како су млади Срби дочекали смену страже РОСУ
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена
Расел Скози, ИТ стручњак из Велса који је нестао 2002. године, пронађен је мртав после више од 20 година у густом шибљу недалеко од Свонсија. Његови посмртни остаци идентификовани су помоћу стоматолошких картона, али...
24. 07. 2026. у 16:35 >> 17:07
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
КАМЕРА ОСТАЛА УПАЉЕНА: Побегао од медведа на Тари на дрво, а онда га је угледао одоздо (ВИДЕО)
НА ПЛАНИНИ Тара љубитељи природе су недавно, приликом шетње, срели медведа, објављено је у Фејсбук групи "Љубитељи планине Таре".
26. 07. 2026. у 12:14 >> 13:15
Коментари (2)