ДАЧИЋ У КАИРУ: Састао се са председником Египта Ел Сисијем
ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић, који борави у Египту, састао се данас са египатским председником Абделом Фатахом ел Сисијем.
Фото: Танјуг
Ел Сиси је са Дачићем разговарао у председничкој палати у Каиру.
Након састанка са председником, Дачић ће разговарати и са премијером Египта Мустафом Мадбулијем.
Председник српског парламента јуче је разговарао са председником Представничког дома Египта Ханафијем Ел Гебалијем, а у разговору су констатовали да Србија и Египат имају веома дугу традицију добрих политичких односа, коју данас, у измењеним међународним околностима, треба само додатно јачати и продубљивати, у свим областима, од политике и економије, до просвете, културе и одбране.
Истакнуто је и да Египат остаје при ставу о “замрзнутом” признању тзв. Косова, будући да не гласа за чланство Приштине у међународним институцијама.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ТВИТЕРУ ПОСТАВИЛИ ВИДЕО ИЗ СРБИЈЕ: "Чувар реда" у Краљеву
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)