ВУЧИЋ УПУТИО ТЕЛЕГРАМ САУЧЕШЋА: Са великом тугом сам примио вест о смрти Мериме Његомир
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић упутио је телеграм саучешћа породици Мериме Његомир.
Фото: Драган Миловановић
– Са великом тугом сам примио вест о смрти Мериме Његомир, уметнице раскошног гласа и талента, коју су волеле многе генерације поштовалаца и љубитеља музике у земљи и у иностранству. Мерима је за собом оставила богат легат, чувајући богатство наше изворне музике, коју је промовисала наступима у неким од најчувенијих концертних дворана у Европи и свету. Умела је да удахне живот и готово заборављеном музичком благу, певајући на многим језицима, чиме је стекла поштовање и наклоност бројне иностране публике. Памтићемо је по несвакидашњем таленту, али и по скромности, по особинама врхунског извођача којима се издвојила у сам врх музичке уметности. Изражавам најдубље саучешће породици, пријатељима, колегама и поштоваоцима наше Мериме. Нека почива у миру – наводи Вучић у телеграму.
Препоручујемо
МЕРИМА ЊЕГОМИР ЋЕ ПОЧИВАТИ У АЛЕЈИ ЗАСЛУЖНИХ ГРАЂАНА: Београд прихватио Вучићеву молбу
20. 11. 2021. у 12:24
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (1)