СРБИЈА ОД ЗАГРЕБА ЗВАНИЧНО ТРАЖИ ДОКАЗ: Упућен захтев хрватском министарству због лажног сведочења (ФОТО)
ВИШЕ јавно тужилаштво у Београду поднело је Замолницу за пружање међународне правне помоћи у вези са случајем Косте Даниловића, сведока који је испитан у наставку судског процеса против Душана Јовића, који је током давања исказа изјавио да је у то време у Глини видео председника Србије Александра Вучића
Фото: Танјуг
Коста Даниловић је 1991. био заробљен у логору КПД Глина, а на суђењу је лажно оптужио председника Вучића да је посетио логор.
- Сећам када је садашњи председник Србије Вучић, као да га сада гледам, дошао код нас и говорио кога ће убити а кога ће заклати. Мени је Вучић рекао да сам ја као Србин издао српски народ и да ће ме задњег заклати, тако је рекао - слагао је Даниловић у исказу.
Више јавно тужилаштво у Београду затражило је од Министарства правде Републике Хрватске податке о Кости Даниловићу, а нарочито то да ли је он држављанин Републике Србије.
Како је наведено у замолници, Више јавно тужилаштво је формирало предмет у правцу утврђивања услова и претпоставки за евентуално вођење кривичног поступка због евентуалног извршења кривичног дела Изазивање панике и нереда, или кривичног дела Давање лажног исказа.
БОНУС ВИДЕО: НЕВЕРОВАТАН ЧОВЕК, ПРАВИ ВИТЕЗ: Овако је чувени руски новинар најавио Вучића
Препоручујемо
НЕВЕРОВАТАН ЧОВЕК, ПРАВИ ВИТЕЗ: Овако је чувени руски новинар најавио Вучића
14. 11. 2021. у 10:49
ВУЧИЋ НАЈАВИО ВЕЛИКИ ПРОЈЕКАТ: Спремни смо да даље ширимо интерконекторе гасовода
13. 11. 2021. у 20:40 >> 20:41
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (2)