ЖИВИМ ЗА СРБИЈУ А НЕ ЗА БОГАТСТВО: Вучић - Народ ће да одлучи о Рио Тинту
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је данас да нема нових активности у вези Рио Тинта, никакве се нове радње не предузимају, већ се чека да та компанија покаже каква им је идеја, те истакао да се одлука неће доносити, а да се народ пре тога не пита.
Фото: Танјуг
Вучић је, у Краљеву, на питање да прокоментарише поруке са јучерашњег протеста под називом „еколошки устанак“ да се пониште све обавезе према Рио Тинту које имају влада, он и надлежна министарка, узвратио питањем какве он има обавезе према Рио Тинту.
- Немам баш никакву обавезу за разлику од неких других који су их имали, или бих могао да посумњам да их имају, који су им дали истражна права, а да нису ништа добили. Они из бившег режима Ђилас, Јеремић, Дулић, који су Рио Тинту дали 2004. да уђу у земљу без динара- истакао је он.
Нагласио је да он нема никакве обавезе према никоме, и да нема ни 100, 600 или милион евра, већ живи нормалан живот, живи за Србију, а не за богатство.
Каже да се начитао неистина, попут оне да је купио од француског амбасадора кућу поред Београда.
- Проблем је оних који воде кампању против нас у томе да нас поистовећују са онима који их подржавају или са собом. Нисмо исти, нити слични. Њихових руку дело је Магнохром, уништен, а наших - велелепна фабрика као што је Леони. Њихов је мост у Сирчи који је пао, а наше руку дело је нови мост. Нећу да говорим о аутопутевима и свему другом- додао је он.
Каже да се наслушао разних лажи и да још чека да се покаже, како тврде поједини медији, да његов брат има стотине хиљаде хектара земљишта у Војводини.
Што се тиче Рио Тинта, истакао је, да никакве радње не предузима држава.
- Чекамо да покажу каква је њихова идеја. Ништа се неће дешавати наредних месеци.
Чекамо да видимо па, да анализирамо има ли смисла. Могуће је да ћемо рећи да нисмо задовољни, или да има смисла, али нећемо доносити одлуку а да не питамо народ. Нећемо да питамо уместо народа бизнисмене попут Цхуте. Људи могу бити мирни нема нових активности, лажи су да су машине тамо- подвукао је он.
БОНУС ВИДЕО:
ВУЧИЋ КОД ЧОРТАНОВАЦА: Председник на церемонији спајања железничког колосека
Препоручујемо
ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА ЛЕГЕНДОМ СРПСКЕ АТЛЕТИКЕ: Краљево дочекало Атлетски стадион вредан дивљења
12. 09. 2021. у 10:39 >> 10:46
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (15)