ВУЧИЋ О ТЕХНИЧКОМ ДИЈАЛОГУ: Албанска страна не жели никакав разговор, мали напредак само по питању несталих

08. 09. 2021. у 18:44

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да је данас направљен мали напредак у разговору са Приштином на техничком нивоу, по питању несталих, али да другог напретка није било, јер албанска страна не жели никакав разговор.

ВУЧИЋ О ТЕХНИЧКОМ ДИЈАЛОГУ: Албанска страна не жели никакав разговор, мали напредак само по питању несталих

Foto: Printskrin

- То је једина добра вест за неколико породица, албанских и српских које ће моћи да сахране своје убијене, како приличи и да им одлазе на норме и моћи бар да жале за својима - казао је Вучић у Палати Србија.

Истакао је да је то са чим албанска страна долази у Брисел увредљиво за свакога и да Албанци то добро знају.

- Зашто то раде, нисам у стању да докучим до краја, могућа су два разлога, али као председник Србије немам право да говорим о томе - каже председник Србије.

Вучић је рекао да су разговарали данас и са предстанвицима ОЕБС -а о ситуацији на југу, у Прешеву и Бујановцу и поручио да ће држава дати све од себе да настави штампање уџбеника на албанском и за средње школе, а не само за основну.

- Желимо да урадимо све што можмео да део Албанца уведемо у систем и као полицајце и лекаре и све друге државне институције, али тражићемо да се добро зна којој држави припадају и око тога нема цењања и нити око тога може да буде полемике - поручио је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (4)

МАРИЋ ПОНИЗИО БЛОКАДЕРЕ ЗБОГ ЈЕДНОГ СНИМКА: Ово је револуција за оне без мозга