АЛБАНЦИ ПОДИЖУ БАЈДЕНУ СТАТУУ КОД УРОШЕВЦА: Вредност радова 600.000 евра - Изградња почела на Дан независности САД

04. 07. 2021. у 14:27

ПОВОДОМ Дана независности САД у Сојеву крај Урошевца надомак базе Бондстил свечано су отворени радови на пројекту уређења зелених површина и постављању статуе актуелног америчког председника Џоа Бајдена.

АЛБАНЦИ ПОДИЖУ БАЈДЕНУ СТАТУУ КОД УРОШЕВЦА: Вредност радова 600.000 евра - Изградња почела на Дан независности САД

Фото АП

Припадници америчког Кфора из кампа Бондстил и грађани Урошевца учествују у тој активности коју спроводе у сарадњи са мрежом невладиних организација Авонет.

Очекује се да ће пројекат који ће финансирати грађани и предузећа из Урошевца коштати више од 600.000 евра.

Учесници пројекта су том приликом одали и почаст обелиску подигнутом у част покојног сина америчког председника Боа Бајдена који је радио за међународне институције на КиМ.

(Косово онлајн)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (9)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)