ВЉОРА ЧИТАКУ НАПАЛА ГРЕНЕЛА НА ТВИТЕРУ ЗБОГ ВИДОВДАНА: Није јој остао дужан - "Ово вас превише вређа!"
БИВШИ изасланик Доналда Трампа за дијалог Београда и Приштине огласио се јуче на Твитеру поводом обележавања Видовдана, једног од највећих српских празника.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб/Georgetown Institute for Women, Peace & Security
- Данас одајемо почаст херојима. На данашњи дан 1389. године започела је битка против Османлија на Косову. Данас је спомен дан на Светог кнеза Лазара и српске свете мученике - написао је Гренел на Твитеру.
Након овог поступка неколико бивших косовских политичара „скочило“ је на бившег изасланика Доналда Трампа за дијалог Београда и Приштине. Најгласнија међу њима била је Вљора Читаку.
Бивша амбасадорка самопроглашеног Косова у УН Вљора Читаку одговорила му је да се не српска, већ балканска војска борила против османског освајања.
- Ова битка је постала основни мит који наставља да храни српски национализам од 19. века држећи све нас за таоце - беспризорно је навела Читаку.
Међутим, Ричард Гренел јој није остао дужан. Иронично јој је поручио „да је то превише вређа“.
- Вероватно је исцрпљујуће кад се у свему налази бес. Људи желе посао и решења – пружите им руку - одговоио је Гренел Вљори.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб/Georgetown Institute for Women, Peace & Security
Препоручујемо
СЕМБЕРИЈА ПАМТИ НАЈБОЉЕ СИНОВЕ: Обележен Видовдан у Средњем Драгаљевцу
28. 06. 2021. у 22:42
"СРБИЈА СЛАВИ ВИДОВДАН КАО ПОБЕДНИК": Председник послао снажну поруку народу (ФОТО)
28. 06. 2021. у 21:51
НЕВЕРОВАТНО ОТКРИЋЕ У РУМУНИЈИ: Користила камен као држач за врата, испоставило се да вреди милион евра
КАЖУ да је нечије смеће нечије благо, али комад „камена“ који је деценијама држао врата отвореним представља благо по готово свачијим стандардима.
09. 12. 2025. у 16:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (8)