СКАНДАЛ У РЕЖИЈИ БИСЕРЕ ТУРКОВИЋ: Хоће да уведе Сребреницу у Савет безбедности
МИНИСТАРКА спољних послова Босне и Херцеговине Бисера Турковић затражила је без сагласности Председништва БиХ, а у писму генералном секретару УН Антонију Гутерешу, да у седишту Уједињених нација организује изложбу о Сребреници.
Фото АВАЗ
На изложби би била приказана дела Сафета Зеца и Мерсада Бербера, циклуси "Егзодус" и "Сребреница".
Турковић је рекла да та дела приказују, како тврди, "сребренички геноцид", те да би изложба на улазу у Савет безбедности служила као "подсетник онима који доносе одлуке на значај и последице њихових одлука".
Председавајући Саветом министара БиХ Зоран Тегелтија истакао је да је то иницијатива само једног министра и да "онај коме је упућена то мора да има у виду".
(РТРС)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)