КОМЕНТАР: Најс не би ни смео да буде Тачијев бранилац
НЕКАДАШЊИ тужилац Хашког трибунала Џефри Најс, а сада адвокат бившег команданта терористичке ОВК Хашима Тачија, могао би се у улози "браниоца правде" описати свакако осим преводом његовог презимена са енглеског - леп, симпатичан, пријатан...
Фото ВН
На страну његове особине као човека, у које не улазимо, мада већина адвоката, који су га сретали, за њега није могла да каже да је макар пристојан, Најс је у професионалној каријери више пута доказао да не воли Србе него што се трудио да добију најстроже казне. А, то је чинио свим силама.
Тужилац у случају бившег председника Србије и СРЈ Слободана Милошевића самоуверено је тврдио да је узрок свих ратова у СФРЈ био покушај стварања "велике Србије". То је доказивао тврдећи да су Срби на КиМ срушили џамију из седмог века, иако су Османлије на наше просторе дошле тек у 14. столећу.
То што је имао приступ свим документима и доказима о рату на КиМ, а вероватно их и сачувао у својим архивама, требало би да буде довољан доказ сукоба интереса, па Најс не би ни смео да буде Тачијев бранилац. Али, правила косовског правосуђа по којима је Специјални суд и формиран, логична су колико и одевне комбинације Британца - "распарене" чарапе и спој карираних кошуља и пругастих одела.
Најс је, попут лутка из кутије, искакао сваки пут када је кретала хајка на Србе. Тражио је шест милиона евра за ревизију "тужбе против Србије због наводне агресије на БиХ", али је чак и Бакир Изетбеговић одбио понуду.
Иако су Срби добили више од хиљаду година робије у Хагу, Најс је тврдио да су се "извукли". Сметао му је чак и "превише гласан говор" Војислава Шешеља, а породицама Тачијевих жртава, којих је према оптужници скоро стотину, остаје да се надају да ће му уши запарати пресуда његовом клијенту: Крив је!
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)