КОМЕНТАР: Ђилас у дворцу Луја Шеснаестог
ТЕКСТ споразума из Рамбујеа, којим је Србија позвана да прихвати НАТО трупе на својој територији, представљао је провокацију, изговор за почетак бомбардовања. To није документ који би било који Србин прихватио. То је био лош дипломатски документ који се никада није требао појавити у тој форми.
Фото Д. Миловановић
Ово су речи Хенриja Кисинџерa из јуна 1999. године. Чувени дипломата и бивши амерички државни секретар очигледно није разуверио Даницу Вученић, перјаницу телевизије Н1, која је у својој емисији, на дан злочиначке агресије НАТО на нашу земљу, дословце рекла:
Омиљену дисциплину српских аутошовиниста - крива је жртва, а не џелат, наставио је истог дана и лидер Странке слободе и правде Драган Ђилас. Он је у својој објави на "Иксу", уз дежурну мантру о црним деведесетим, написао да су Милошевић и људи из његове власти (наравно и Вучић) 1999. године "земљу изложили бомбардовању и рату са целим западним светом".
Ако ико у овој држави има право на накнадну памет и одложену лекцију Милошевићу, онда је то несумњиво Ђилас. Политичар који је ономад преко главе претурио пресељење Рома подно "Газеле" има довољно тежак багаж да ускочи у ципеле оног који је покушао да спречи нови геноцид над својим народом, ког су тукли и санкцијама и бомбама, и најзад дотукли у хашком казамату.
Како би се Ђилас носио у Рамбујеу могли бисмо да претпоставимо, рецимо, по његовом пригодном говору из априла 2010. на свечаном отварању Авалског торња. Тадашњи градоначелник Београда ређао је темељно историјске чињенице и фразе попут оне "како бисмо били срећнији да смо претходних десет година градили више школа, болница, путева и мостова", али ниједном речју није поменуо - ко је срушио симбол престонице! Тако да немамо дилему како би се он поставио у оном дворцу Луја Шеснаестог.
Фото: Профимедија
Оставићемо по страни ову, пре свега, непристојност, оличену у сољењу памети са огромне временске дистанце и у другачијим околностима, па се запитати: шта је то у појединцима који нас сваког 24. марта убеђују да смо ми криви што нас је НАТО тукао, да су Ана и Иван криви што су, тек венчани, баш оног дана сели у воз према Грделици, и ког се ђавола мала Сања врзмала преко моста у Варварину, а трудна Љиљана по нишкој пијаци?
Та сорта је спремна да оправда сваки пасјалук западних моћника према сопственој земљи истовремено се у својој кући лажно издајући за велике правдољупце. Препознаћете их и по ватреној одбрани територијалног интегритета Украјине, а Косово би дали за паркинг-место у Његошевој. Оружани би пошли једино у Пети паркић.
- Поента бомбардовања је била да се Србија поцепа и створи нова држава Косово, где имамо највећу војну базу НАТО у југоисточној Европи - Бондстил - џаба им "црта" Џефри Сакс.
Криви смо ми "изложени" и наравно - Милошевић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (18)