КУРТИЈЕВ ТРИК: Шта се крије иза одлуке Приштине да примену одлуку суда и врати земљиште Високим Дечанима?

Драгутин Стевановић

17. 03. 2024. у 09:15

ПУНИХ осам година чекало се да Приштина саопшти да, ипак, мора применити одлуку сопственог суда и да манастиру Високи Дечани треба да врати отета 24 хектара земљишта.

КУРТИЈЕВ ТРИК: Шта се крије иза одлуке Приштине да примену одлуку суда и врати земљиште Високим Дечанима?

Новости

Оно што се десило минулих дана личи на ово: Курти се једног јутра пробудио, схватио да му стиже Ескобар и решио да га дочека лепим вестима.

Наизглед збуњени амерички изасланих, кога је вест о Дечанима "затекла" усред конференције за новинаре, као из рукава истресао је честитику тзв. влади Косова, називајући одлуку "тешком, али неопходном". Изостао је загрљај са Куртијем, из оправданих разлога, јер је у том тренутку поред њега била председница привремених приштинских институција Вљоса Османи.

Уследиле су честитке и западних земаља, а све је предухитрио немачки амбасадор у Приштини. У свеопштој еуфорији, међутим, чуо се и глас овдашњих врлих познавалаца глобалних и локалних прилика, који су славили то што је Запад успео да сломи Куртија.

Дакле, осам година удруженим снагама Брисел и Вашингтон притискали су непослушног лидера лажне државе и, ето, сад су успели.

Оваква тумачења, која нису последица пуке глупости или незнања, само су део игроказа из којег многи очекују поене, а зна се коме припада казна. Бриселско-америчка врхушка рачуна да ће њихов ангажман на "смиривању тензија на Западном Балкану" умети да цене бирачи забринути са спасавање преосталог мира у свету. Курти се, наравно, већ пакује да преузме чланску карту Савета Европе, организације у којој место следује само предано посвећенима владавини права. А он се доказао - уважава одлуку сопственог суда?!

Београду остаје да, уз помоћ држава које истински поштују и право и правду, покуша да спречи теже последице маневра Куртија и његових ментора. На данашњи дан, пре две деценије, сакупили смо много материјалних доказа који потврђују да је једини циљ лидера косовских Албанаца одувек био да Србима на КиМ одузму и прошлост и будућност. А дечанска 24 хектара мала је цена...

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.

02. 05. 2026. у 21:42

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе