НЕЋЕ МОЋИ: Химна
05. 09. 2021. у 13:34
ОДЛУКА министра просвете Бранка Ружића да нова школска година започне интонирањем химне Републике Србије "Боже правде" изазвала је згражавање и осуду другосрбијанске јавности, па чак и појединачне акције отпора, попут оног наводног којим се хвали једна мајка с Дорћола тврдећи како је њен син уместо "Боже правде" запевао "Хеј Словени" са све дигнутом песницом, што је она оценила као плод "доброг родитељства".
Повезане вести
НЕЋЕ МОЋИ: Страх од варвара
ПРОГЛАШАВАТИ себе за "цивилизованог", а другог за "варварина", један је од најстаријих и најпоузданијих механизама за оправдавање насиља и тлачења. Та подела није настала из потребе да се свет објасни већ да се уреди хијерархијски - да једни имају право да владају, кажњавају, убијају или преваспитавају, а други обавезу да то трпе. Где год се појави та дихотомија, убрзо се појави и злочин, као њена логична последица.
11. 01. 2026. у 20:54
НЕЋЕ МОЋИ: Списак је претходио логору
СПИСАК је увек више од мртвог слова на папиру. Он је порука - знамо ко сте. Баш због тога што није мртво слово, његов производ могу да буду мртви људи
01. 03. 2026. у 21:12
НЕЋЕ МОЋИ: Време идиота (комплетних)
СТВАРНО, не разумем. Не могу да замислим ситуацију у којој италијанска Академија дела круска обележава неки важан јубилеј, организује свечаност тим поводом, а окупи се нека група Италијана да то спречи, односно блокира. Још мање могу да замислим да ти исти Италијани, шта год мислили о Римокатоличкој цркви, звижде, вређају и ругају се папи, или палермском надбискупу, па макар он био и Сицилијанац.
22. 02. 2026. у 07:40
НЕЋЕ МОЋИ: Монтирање и спиновање
КРАТКА прича о томе како се прави спин по најбољем рецепту "независних", "професионалних" и "објективних" новинара који раде "искључиво" у "јавном" интересу.
21. 12. 2025. у 21:09
Најновије из рубрике
МЕЂУ ПРВИМА ПОДРЖАО БЛОКАДЕРЕ ТЕРОРИСТЕ ИЗ НОВОГ САДА: Милан Пајић се представља као пољопривредник, а он професионални демонстрант
МИЛАН Пајић кога су тајкунски медији покушали да представе као некаквог хероја јер је бацио тону оружја и бацио униформу сипред полицијске станице, има и другу страну приче.
05. 03. 2026. у 13:01
УРОШ ПИПЕР КРИТИКУЈЕ ПРАВОСУЂЕ: Шест месеци од покушаја линча, а оптужнице нигде
АНАЛИТИЧАР Урош Пипер изјавио је да заробљено правосуђе остаје највећи проблем у Србији.
05. 03. 2026. у 12:21
"НЕМА ТОРТЕ КАО ШТО ЈЕ ДОБОШ-ТОРТА": Вучић добио рођендански поклон од словачког амбасадора (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић добио је, поводом рођендана, на поклон торту од словачког амбасадора Михалa Павукa.
05. 03. 2026. у 11:39
ВУЧИЋ СА БОЦАН-ХАРЧЕНКОМ: Размотрена питања од непосредног значаја за Србију, енергетску сигурност и стабилно снабдевање
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић састао се са амбасадором Руске Федерације Александром Боцан Харченком.
05. 03. 2026. у 11:24
"ЈА САМ МУ НАПИСАО ЈЕДНУ ПОРУКУ…“: Мали насмејао све рођенданском честитком за председника Вучића
МИНИСТАР финансија Синиша Мали открио је шта је пожелео председнику Србије Александру Вучићу за рођендан.
05. 03. 2026. у 11:11
Vojo
05.09.2021. 16:42
Kome se ne svidja srpska himna, koja predstavlja himnu zemlje Srbije koja je drzava Srba i ostalih koji u njoj zive (po srpskom Ustavu a u svemu po uzoru na Nemacku, Francusku ili neku drugu zemlju visoke demokratije u svetu, moze slobodno koferce u ruke pa preko grane. Ima taj i maticnu zemlju u kojoj moze da peva svoju himnu do mile volje.
Srb
05.09.2021. 18:47
Otkaz momentalno! Prima platu od poreza koji plaćaju srbi. U Pazaru niko ne kuca fiskalni račun. Ne plaćaju porez.
Vladimir
06.09.2021. 09:54
Prvi put čitam kolumnu g. Filipa i oduševio me. Zaista sve podpisujem što je napisao. Izvanredno. P. S. Momentalno odkaz učiteljici.
Djordije Cvarkov
06.09.2021. 11:03
Ovaj covek je lepo objasnio sta je drzavnost, simboli i čemu služe. Takodje je zašao u odnos stanovnika jedne drzave prema istoj, kakav bi trebao da bude, a kakav je trenutno u nekim manjinskim udruzenjima, strankama ili konkretno u opštini Raška. Sve sto poziva na ujedinjenje, spas, čovekoljublje, zajedništvo radi napretka, slobodu, pravdu, a ne uskraćuje ničija prava i slobode, je dobrodoslo i ispravno. Pa tako i drzavni simboli R.Srbije, kao sto je himna. Sve ovo sto je napisao novinar sam ukratko i ja pisao u par foruma juce. Tako da ovaj clanak smatram veoma ispravnim, tematski i ideoloski. Cestitke sto ste uspeli da ovu bitnu i delikatnu temu ne obojite politickim bojama. Narodu je potrebno objektivno pristupanje svim temama. Da se vrati nezavisno i objektivno novinarstvo. Danas, nazalost imamo samo "obojene" novinare, one koji u svojim delima navijaju za ili protiv vlasti. Svaka vlast, svaki covek, svaka zajednica ima vise ili manje i dobrih i losih dela, osobina i postupaka. Počnimo da vrednujemo ljude, stoku, pa i politicare na osnovu kvaliteta dela, povucenih poteza, a ne na osnovu marketinga, samohvalisanja i izmisljenih lazi.
Sima
06.09.2021. 20:27
A hej sloveni,nije im smetalo.U bivsoj sfrj nisu bili svi sloveni.E kada su srbi,i srbija smeta.Sram ih bilo.
SvenSrb
07.09.2021. 10:01
Bravo Filipe!!! Lepo si objasnio. Mislim da će se urazumeti??? Mi moramo živeti skupa. Naš Narod je mnogo dobar. Netreba gledat one što su izapranog Mozga... Samo njih treba opomenuti. Ovako kako si ti ovde učinio. Svaka ti čast Filipe!!!