ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ОСВЕТУ: "Орлови" коначно имају решење за Италију!

М.М.

01. 09. 2023. у 07:57 >> 07:57

КОШАРКАШИ Србије ће се у првом колу новоформиране групе састати са Италијом.

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ОСВЕТУ: Орлови коначно имају решење за Италију!

"Орлови" су добро почели шампионат, као што је и очекивано, групни део такмичења су завршили као првопласирани.

У новоформираној групи ће се састати са Италијом и Доминиканском Републиком.

Наши момци су од самог старта били доминантни, а једини проблем се јавио у другом полувремену утакмице Порториком.

Филип Петрушев је доживео повреду у првој утакмици и још увек се није вратио на терен, док је првенство за Боришу Симанића завршено. Бивши кошаркаш Црвене звезде је морао да се оперише након ударца који је задобио у дуелу са Јужним Суданом.

Највећи утисак до сада дефинитивно је оставио Никола Јовић који је у просеку имао 17 поена. Најефикаснији је Богдан Богдановић који је на три утакмице бележио у просеку по 18 погодака, док Никола Милутинов има дабл-дабл учинак од 13 поена и 10 скокова.

Оно што свакако недостаје је подршка Марка Гудурића који може далеко више од оног што је до сада приказао.

Стефан Јовић је први асистент са 8,3 додавања по утакмици, у прошлој утакмици је имао чак 13 асистенција.

Наш данашњи противник кога са клупе предводи темпераментни Ђанмарко Поцеко је у досадашњем делу првенства уписао две победе и пораз у другом колу од Доминиканске Републике када је селектор Италије имао свој мали шоу и због свог понашања заслужио искључење.

Најистакнутији појединац у саставу је Симоне Фонтекио са готово 17 поена у просеку, док га прати Стефано Тонут са 13 погодака.

Фонтекио је прва звезда тима и од њега прети велика опасност, играч Јуте је на паркету 30 минута у просеку.

Пулени Светислава Пешића су се са "Азурима" састали у припремном периоду и тада је наш тим изгубио резултатом 88:89. Оно што свакако боли је пораз од прошле године са Европског првенства када је наша репрезентација елиминисана у четвртфиналу.

Верујемо да ће Богдан и дружина данас наћи решење да тријумфују.

НАШ ТИП: Х1 -5,5 (квота 1,60)