"РАДУЈЕМ СЕ САРАДЊИ НА ДОБРОБИТ ДВЕ ДРЖАВЕ И ДВА НАРОДА": Премијер Вучевић честитао ВМРО-ДПМНЕ и Сиљановској победу на македонским изборима
ПРЕМИЈЕР Србије Милош Вучевић честитао је партији ВМРО-ДПМНЕ и њеном лидеру Христијану Мицкоском победу на парламентарним изборима у Северној Македонији, као и њиховој кандидаткињи Гордани Сиљановској Давковој тријумф у трци за председницу.
Фото: Министарство одбране Републике Србије
- Срдачне честитке ВМРО-ДПМНЕ и Христијану Мицкоском на убедљивој победи на парламентарним изборима, као и Гордани Сиљановској Давковој на избору за председницу Северне Македоније - написао је Вучевић на друштвеној мрежи Икс.
Он је указао и на блискост српског и македонског народа.
- Сигуран сам да ћемо у наредном периоду остварити додатан напредак у нашим односима. Радујем се сарадњи на добробит две државе и два народа - поручио је Вучевић.
Државна изборна комисија Северне Македоније објавила је данас коначне изборне резултате на основу готово 100 одсто обрађеног изборног материјала, према којима је ВМРО-ДПМНЕ Христијана Мицкоског апсолутни победник парламентарних избора са 58 мандата.
Такође, нова председница Северне Македоније биће Гордана Сиљановска Давкова, као кандидаткиња ВМРО-ДПМНЕ, која је у другом кругу добила двоструко виеш гласова од одлазећег председника Стеве Пендаровског.
БОНУС ВИДЕО: Милош Вучевић дошао на отварање фабрике Лианбо у Кацу
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)