ЕУФОРИЈА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Сан Франциско ће "експлодирати"

М.М.

13. 06. 2022. у 13:35 >> 00:03

КОШАРКАШИ Голден Стејта угостиће Бостон у петој утакмици финала НБА лиге.

ЕУФОРИЈА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Сан Франциско ће експлодирати

Гледамо прави спектакл, све оно што би једно финале требало да пружи то смо и добили, тренутни резултат у серији је 2-2, видели смо два брејка, Селтикси су на самом старту освојили гостујући терен резултатом 108-120, да би три дана касније изабраници Стива Кера изједначили на 1-1 (107-88).

Серија се затим преселила у "зелени град", момке из Калифорније је дочекала врела атмосфера, препуни "ТД Гарден" је био шести играч на терену својим љубимцима који их нису разочарали, трио Тејтум-Браун-Смарт је комбиновано убацио 77 поена и водио свој тим до важног тријумфа (116-100).

Након луде ноћи и великог славља остала је још једна утакмица да се одигра у главном граду државе Масачусетс, многи говоре и најважнија, сложили бисмо се.

Популарни "Ратници" су те суботе оправдали свој надимак, а Стеф Кари је још једном показао зашто је један од најбољих играча у историји ове игре, оно што је радио на терену је нешто што је најближе савршенству када је у питању игра под обручима, сјајним потезима је водио свој тим до победе која би тек могла добити тежину по завршетку финала (97-107).

Овај невероватни плејмејкер је меч завршио са 43 поена за 40 проведених минута на паркету, погодио је 7 шутева иза линије 7,24, највећу подршку је имао у тандему Томпсон-Вигинс који је комбиновано убацио 35 поена, треба истаћи да је Канађанин имао и 16 скокова.

Код "зелених" је најсветлија тачка био Џејсон Тејтум са 23 поготка, Џејлен Браун је додао 21.

Сан Франциско чека на титулу од 2018. године, док су становници Бостона последњи пут прстен видели, сада већ давне 2008.

Удокини пулени ће покушати да донесу 18. трофеј у клупској историји, чиме би оставили Лос Анђелес Лејкерсе иза њих, док би Голден Стејту ово била укупно седма.

Очекују нас још две, евентуално три утакмице, Стеф Кари и компанија су вратили предност домаћег терена и сада ће бити јако тешко зауставити их.

Тензије достижу свој максимум, очекује нас још једна луда ноћ, а нама преостаје само да уживамо у још једном историјском финалу.

Наша процена је да ће домаћин на крилима својих навијача забележити тријумф и доћи на само један корак од победничког постоља.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,60)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24