ДРАМА СЕ НАСТАВЉА: Друга рунда "вечитих"!

В.Д.

29. 05. 2022. у 08:41

КОШАРКАШИ Црвене Звезде угостиће Партизан вечерас од 20 часова у другој утакмици финала плеј-офа регионалне АдмиралБет АБА лиге.

ДРАМА СЕ НАСТАВЉА: Друга рунда вечитих!

Тренутни резултат у серији је 1-0 у корист црвено-белих, изабраници Дејана Радоњића су одиграли сјајан меч и на крају тријумфовали резултатом 90:76.

Утакмица је почела тако што су црно-бели константно имали предност од неколико поена, у првој четвртини их је сјајно служио шут, погодили су 3 тројке из исто толико покушаја.

Добра игра је служила госте све до половине другог квартала, а онда је домаћин почео да игра на евролигашком нивоу, у нападу су лако пролазили решења, док су дефанзивно деловали фантастично, после 20 минута на одмор се отишло са резултатом 42-39.

У другом полувремену смо видели само једну екипу на терену, предност је константно расла а меч се мирно приводио крају.

Најефикаснији у победничком табору био је Никола Ивановић који је убацио 18 поена и поред тога имао још 5 асистенција, пратили су га Огњен Добрић и Лука Митровић који су убацили по 14, у саставу домаћих је било 5 двоцифрених играча.

Са друге стране у екипи коју са клупе предводи Жељко Обрадовић најбољи учинак је имао Кевин Пантер који је бројао до 15, док су Далас Мур и Зек Ледеј убацили 12, односно 11.

Црвена Звезда је јако добро шутирала иза линије 6,75, била је на готово 48%.

Серија је тек почела, не можемо ни наслутити шта нас очекује до краја, Партизан ће морати да се "пробуди" уколико жели трофеј.

Гледаћемо пуно тактичких варијанти на обе стране, врло добро се зна чиме располажу оба тренера, али не сумњамо да још увек имају "кеца у рукаву".

Још ову утакмицу ће актуелни шампион бити домаћин на папиру, а онда ће "парни ваљак" играти пред својим навијачима.

У првој утакмици смо прогнозирали да ће се играти отворена кошарка и да ћемо видети велики број поена, тако је и било, међутим, наша данашња процена је да граница неће бити пребачена.

Партизан уколико жели тријумф, мораће чврће, док је црвено-белима одбрана увек била највећи адут.

НАШ ТИП: -156,5 (квота 1,66)