ИСКУСТВО ИГРА БИТНУ УЛОГУ: Црвено-бели желе финале!

М.М.

23. 05. 2022. у 10:40 >> 20:50

КОШАРКАШИ Црвене звезде угостиће Цедевиту у одлучујућој утакмици полуфинала плеј-офа АБА лиге.

Две утакмице су иза нас, тренутни резултат у серији је 1-1, црвено-бели су повели на свом паркету, да би касније популарни "змајчеки" изједначили у Стожицама.

У уводном мечу смо видели резултатски егал у првом полувремену, али ситуација на терену је била таква да је само било питање тренутка када ће изабраници Дејана Радоњића преломити у своју корист.

Тако је и било, након 40 минута на семафору је стајало 93-82.

Бриљантну партију је пружио Лука Митровић који је убацио 21 поен, а пратили су га Никола Калинић и Никола Ивановић који су додали 17, односно 16 поена.

У пораженој екипи најефикаснији је био Јака Блажич који је "бројао" до 20.

У реваншу смо гледали другачију кошарку, пре свега пулени Јурице Големца су у меч ушли сталоженије и концентрисаније.

Такође смо гледали резултатски егал, с тим што је домаћин у последњој четвртини успео да се одлепи, "змајчеки" су средином направили +9 и чинило се да је близу крај, међутим, права драма је тек уследила.

На семафору је било 76-73, последњи напад има српски представник, Никола Ивановић шутира и промашује за продужетак, али Лука Митровић некако у последњој стотинки извлачи кош уз фаул и уз реализовано бацање уводи свој тим у продужетак.

Али у наставку је деловало као да су се црвено-бели физички истрошили, и снаге за потпуни преокрет није било.

Едо Мурић је био прва фигура меча са 21 поеном, док га је пратио Јака Блажич са 12, у екипи Црвене звезде највише се истакао Добрић са 15 погодака.

Очекује нас спектакл у мајсторици, играчи Цедевите "пуцају" од самопоуздања након тријумфа у свом дому, док са друге стране Никола Калинић и компанија имају превише искуства у оваквим ситуацијама.

Домаћи састав у овај дуел улази као фаворит, али видећемо да ли ће се изборити са великим притиском, цела сезона стаје у 40 минута и уколико ствари крену наопако, места за поправни неће бити.

Наша процена је да ћемо и у овом мечу видети велики број поена, пре свега јер тим из Љубљане воли када утакмица има бржи ритам.

НАШ ТИП: +154,5 (квота 1,65)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44