НБА ДРАМА: Могу ли Селтикси до битног брејка?

М.М.

19. 05. 2022. у 22:16 >> 22:16

КОШАРКАШИ Мајамија угостиће Бостон у другој утакмици финала Источне конференције.

Тренутни резултат у серији је 1-0 у корист клуба са Флориде. Изабраници Ерика Сполстре су приказали сјајну кошарку у првом мечу.

У првом полувремену Селтикси су играли јако квалитетно, константно су били у предности и после 24 минута отишли на одмор са залихом од 8 поена.

У трећем кварталу домаћин је почео да игра далеко боље, убацили су чак 39 поена за 12 минута, док су дозволили свега 14, што им је омогућило да у четврту четвртину уђу са недостижних 17 поена предности, крајњи резултат је био 118-107.

Писали смо да Џими Батлер воли плеј-оф утакмице, то је доказао још једном, овај тридесетдвогодишњак је био централна фигура меча са 41 постигнутим поеном, 9 скокова, и 5 асистенција, пратио га је Тајлер Херо који је бројао до 18.

Фото Profimedia

У пораженом табору најефикаснији је био момак са универзитета Дјук Џејсон Тејтум који је уписао 29 поена, 8 скокова и 6 асистенција, добру подршку је имао у Џејлену Брауну који је забележио дабл-дабл учинак од 24 поена и 10 скокова, међутим, то није било довољно за овакав Мајами.

Још једна утакмица нас очекује у "ФТХ" дворани, а онда се серија сели у ТД Гарден.

Још увек се не може ништа предвидети, није искључено да и у овом "двобоју" гледамо максималан број мечева, као што је то био случај са Селтиксима и Баксима.

Пуно је питања, колико је у гостујућим играчима остало енергије и да ли су превише истрошени од окршаја са Милвокијем.

Најјача лига на свету ће свакако видети новог шампиона, бољи из овог дуела ће ићи на победника између Голден Стејта и Даласа.

Све у свему, очекује нас "луда" завршница сезоне, НБА лига "режира" праву драму и све што нам преостаје је да уживамо у квалитетној кошарци.

Верујемо да ће вечерас Удокини пулени задржати висок ниво кошарке током целе утакмице и да ће Џејсон Тејтум, Џејлен Браун и компанија бити још мотивисанији да се у "зелени град" врате са резултатом 1-1.

Верујемо да ће гостујући састав постићи већи број поена од задате границе.

НАШ ТИП:  +102,5 (квота 1,86)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10