КУПС ЈЕ ВЕЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ: Финци се не предају упркос високом поразу у првом мечу

НЕЋЕ фудбалери КуПС-а много туговати после утакмице у којој дочекују Мидтјиланд иако је мало вероватно да ће надокнадити огроман минус из Данске (0:4).

КУПС ЈЕ ВЕЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ: Финци се не предају упркос високом поразу у првом мечу

Foto: Profimedia

Разлог је тај што су Финси већ исписали историју јер су први пут обезбедили учешће у групној фази једног европског такмичења - чак и у случају елиминације упадају у Лигу конференције.

КуПС иначе важи за веома незгодног домаћина – у последњих седам утакмица пред својим навијачима остварио је све победе, од којих три у Европи, и то без примљеног гола. Тренер Јарко Вис је у претходном колу шампионата одморио неколико кључних играча, што јасно показује да резултат првог меча неће утицати на опуштање тима.

Дански тим, међутим, већ има велики корак ка пласману у групну фазу Лиге Европе након убедљивог тријумфа у првој утакмици. У претходна два гостовања у квалификацијама такође је био сигуран – остварио је победе и постигао укупно пет голова.

Иако ће КуПС покушати да се прикаже у што бољем светлу пред својим навијачима, квалитет и искуство Мидтјиланда тешко да ће бити доведени у питање. Очекује се још један успех Данаца, којим ће потврдити пролаз у групну фазу.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,83)

 БОНУС ВИДЕО: Кладионичарске приче Милана Ђурице

 

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"

Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.

09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32

Коментари (0)

ДОМАЋИН ЖЕЛИ ИСТОРИЈСКИ ПОЧЕТАК: Канада јури првенац на Мундијалима, Босна се неће предати без велике борбе